Põhjarannik Põhjarannik  
23. märts 2011
RUS
 
Login
Kasutajanimi

Salasõna

Pole veel kontot? Saate selle registreerida SIIN.
 
Ajaleht
· Ajalugu
· Arvamus
· Elu
· Haridus
· Juhtkiri
· Kiri
· Kohus
· Kultuur
· Loodus
· Majandus
· Persoon
· Poliitika
· Politsei
· Reportaa¸
· Sotsiaal
· Sport
· Tervis
· Varia
 
Lingikogu
Otsi Infowebist:

 
 Kultuurimälestised saavad talgupäevaga viisakama ilme
KultuurVastuseks muinsuskaitse ümarlaua üleskutsele osaleda 16. mail kultuurimälestiste korrastamise üleriigilisel talgupäeval on Vaivara, Jõhvi, Lüganuse ja Toila vald juba koristamispaigad välja valinud.

Muinsuskaitse ümarlaud koos partneritega kutsub kõiki inimesi osalema 16. mail üleriigilisel talgupäeval, et korrastada üheskoos enam kui 300 kultuurimälestist üle Eesti.

Vaivara valla külavanemad ja külaliikumise aktivistid võtsid üleskutse arutusele ning valisid välja objektid, mida koristama minnakse.

"Erinevalt eelmise aasta "Teeme ära!" koristustalgutest peame seekord ise leidma võimaluse, kuidas prügi ära vedada. See paneb objektide valikule mõneti piirid - välja tuleb jätta sellised, kus on hästi palju prügi või mis asuvad teest kaugel," rääkis vallavalitsuse projektijuht Ivika Maidre. "Just sellepärast jätsime kõrvale Meriküla tsaariaegse patarei ja Auvere mõisa varemed."

Arutelu tulemusena valiti talgupäevaks neli objekti: Tornimäe-alune kivitee, kuhu oodatakse tööle kooli- ja lasteaialapsi, vana rahvamaja varemed, kust tahetakse varisenud kivid ja võsa ära koristada, Pargimäe punkri sisemus ning Mummassaare kaevikud ja puhkekoht.

"Igal objektil tahame töötegemise kõrvale ka selle ajaloost rääkida," lubab Maidre töökasvatuse teadmiste täiendamisega ühitada.

Muinsuskaitseameti Ida-Virumaa peainspektor Tõnis Taavet ütles, et kõigile maakonna omavalitsustele on üleskutse edastatud, paljudega neist on ta seejärel ka suhelnud.

"Vastukaja on olnud positiivne, reageeriti üllatavalt aktiivselt. Jõhvi vald näiteks kavatseb korrastada Edise mõisa parki koos Edise linnuse varemetega, Lüganuse on välja valinud kolm kaitsealust objekti valla südames ja Toilas kavatsetakse korrastada Pühajõe kalmistut," rääkis ta juba otsustatud objektidest.

Talgupäeval korrastatavaid mälestisi on omavalitsustel aega muinsuskaitseametiga kooskõlastada 16. aprillini.

"Soovime nende talgutega mitte ainult korrastada Eesti lagunema kippuvaid kirikuid, veskeid, mõisakoole, talusid ja teisi arhitektuurimälestisi, vaid viia inimeste teadvusesse, et kultuurimälestised on meie kõigi ühine tõeline vara," ütles muinsuskaitse ümarlaua esimees ja talgupäeva üks projektijuhtidest Mika Orava.

Tema sõnul näitab riigikontrolli uuring kurva tõsiasjana, et lähema kümne aasta jooksul ähvardab koguni 26 protsenti mälestistest hävinemine. Talgutel osalema oodatava kümne tuhande inimese ühise jõuga loodetakse seda protsenti veidi väiksemaks saada.

(PR)
Teisipäev, 10.3.2009

 
Artikli hinnang
Keskmised punktid: 0
Häält: 0

Hinda artiklit:

Suurepärane
Väga hea
Hea
Tavaline
Halb

 
Valikud

 Prindi Prindi

 Saada sõbrale Saada sõbrale

 
"Login" | Logi sisse / Loo konto | 0 kommentaari
Kommentaarid kuuluvad postitajale. Meie ei vastuta nende sisu eest.

Kommentaare ei ole lubatud teha anonüümsel kasutajal, palun registreeri

Copyright © 2008 AS PR Põhjarannik. Põhjarannik on Eesti Ajalehtede Liidu liige.
Igasugune piltide ja artiklite kasutamine ja avaldamine on Põhjaranniku kirjaliku loata rangelt keelatud!
Lehte jooksutab PHP-Nuke mootor. PHP-Nuke on vabavara GNU/GPL litsentsi alusel.
Leht on kõige paremini vaadatav sirvijaga Mozilla Firefox.